Uit de Raad 27 november 2025

Binnen de gemeentelijke politiek heeft iedereen een eigen rol. Onze raad van 21 gekozen volksvertegenwoordigers bepaalt en controleert het beleid. Het college van burgemeester en wethouders bereidt het beleid voor en voert de besluiten van de raad uit. In de rubriek ‘uit de raad’ houdt de gemeenteraad u op de hoogte van haar besluiten. Wilt u in gesprek met de gemeenteraad of meer informatie? Ga dan naar aaenhunze.bestuurlijkeinformatie.nl. Tijdens de Raadsvergadering van 27 november 2025 werden de volgende besluiten genomen:

Benoeming raadscommissielid D66

De raad van de gemeente Aa en Hunze heeft de heer Anton Bardie als raadscommissielid namens D66 benoemd. Mevrouw Marieke de Vries heeft de raad eerder laten weten dat zij stopt als raadscommissielid voor D66. Met de benoeming van de heer Bardie beschikt de fractie van D66 weer over drie raadscommissieleden.

Wijziging gemeenschappelijke regeling GGD – vaststellingsprocedure

Het college heeft toestemming verkregen van de gemeenteraad om de gemeenschappelijke regeling van de GGD te wijzigen. Met de voorgestelde wijziging wordt het bestuur van het Zorg en Veiligheidshuis samengevoegd met die van de GGD. Hiermee kan het besturen integraler en efficiënter plaatsvinden en kan het bestuur beter inspelen op actuele ontwikkelingen. Ook wordt de beleidsmatige en financiële samenwerking tussen alle 12 Drentse gemeenten beter geregeld.